Hakkında

Yazar Hakkında

Ş. Levent Deniz, 1969’un bir sonbahar günü Ankara’da doğdu. Sararan yapraklara, soğuyan havalara inat biricik annesi Neriman Deniz ve babası Yüksel Deniz’in yuvasına mutluluk getirdi. Babasının görevi nedeniyle ortaokul ve lise yıllarına kadar Ankara, Frankfurt, Adana, Kahramanmaraş ve Mersin’de yaşadı. Ortaokul ve liseyi İstanbul Erkek Lisesinde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 1998 yılında büyük kızı İlayda Deniz’i, 2009’da ise küçük kızı Almira Deniz’i kucağına alarak iki güzel kızın babası oldu.

Uzun yıllar mezunu olduğu İstanbul Erkek Lisesinin Eğitim Vakfında üst düzey yönetici olarak çalışan Ş. Levent Deniz, Sarı Siyahlı camiayla ilgili önemli kurumsal tarih çalışmalarına imza attı. "Düyûn-ı Umûmiye’den İstanbul (Erkek) Lisesi’ne" adlı kitapta eş yazar, "Billur Bir Avizedir İstanbul Lisesinde Zaman… Belgeleriyle 125 Yıl (1884-2009)" adlı kitapta yazar ve editör, "İstanbul Lisesi Sakarya İzci Oymağı Türk İzciliği’nin 100. Yılı" adlı kitapta ise editör olarak yer aldı. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde makale ve hikâyeleri yer aldı.

İlk romanı Midilli’de Söğüdün Gölgesinde ile mübadele yıllarına uzanan hüzünlü bir aşk hikâyesini okurlarının kulağına fısıldayan Ş. Levent Deniz, yazarlık serüvenine isim babalığını sevgili babası Yüksel Deniz’in yaptığı Zeytin Çekirdeği adlı roman ile devam etti. 2015'in Temmuz ayında ise atalarının toprakları Midilli hakkında "Midilli - Ege'nin Huzur Köşesi" adlı bir kitabı yayınlandı.